logo

perfect slevy

holik

Google doporučení

Jak bělení funguje ?

beleni zubu 3

Nejdříve naneseme na dásně ochranný pryskyřicový gel, poté bělící gel na zuby, který se aplikuje celkem třikrát až čtyřikrát a nechá se působit několik minut pod studeným modrým světlem. Aktivovaný gel se zvolna po nanesení na sklovinu rozkládá. Tento rozklad je aktivován a urychlen ozářením intenzivním modrým světlem. Rozložené částečky gelu působící jako radikály jsou extrémně reaktivní, napadají všechny okolní organické nečistoty a barviva. Některé z nich zcela rozštěpí, jiné převedou do bezbarvé, tzv. leukoformy. A hle, zářivý úsměv s bělostnými zuby je zde.

Chemické bělení je bezbolestné a nevyžaduje znecitlivění.

Přirozená barva zubů není čistě bílá

Žádné zuby nejsou ve své přirozenosti zcela bílé, ale mají vždy určitý barevný nádech, který je nejvíc patrný na nejtmavší části zubu, tedy na zubním krčku. V současné stomatologii se v zásadě určují tři základní odstíny zubů - hnědý, žlutý a šedý. Každý jednotlivý zub má ve srovnání s ostatními zuby své charakteristické barevné tónování.

Nechtěné zbarvení zubů může vzniknout již během jejich vývinu, tedy v dětském věku. Nejznámější příčinou zbarvení trvalých zubů je podání tetracyklínu (antibiotikum) dětem nebo nadměrný přísun fluóru, což způsobí známe nahnědlé nebo šedé skvrny. Tyto nežádoucí změny v zabarvení chrupu, ke kterým dojde v průběhu tvorby zubu a které zasahují hluboko do zuboviny jsou označovány jako "skutečná" nebo také "vnitřní" skvrnitost. Po skončení vývoje chrupu dochází ke změně barvy zubů po úrazech, v případě že došlo k vnitřnímu krvácení zubu. A zcela zásadní výrazný vliv na zbarvení zubů a jejich barevnou stálost má naše strava, pití červeného vína, kávy, kouření, barevné limonády, likéry a nejvíce všechna žlutá rostlinná a potravinářská barviva, která jsou velmi stálá, věk a samozřejmě zubní hygiena.

Bělení zubů účinkuje zejména na defekty, které způsobily postupem času zevní faktory, hlavně výrazné pigmenty z potravin, z kávy, čajů, červeného vína nebo z cigaret. Při bělení dochází uvolňováním kyslíku ke změně struktury barviv.